Kniha ako pomocník

Každý sme iný. Niekto vo svojom voľnom čase rád siahne po dobrej knihe, iný by takýto oddych považoval za trest. Nie u každého je však takýto odpor zakorenení od malička, a tak po detektívkach či románoch nesiahajú najmä tí, ktorí sú nútení pozerať denno-denne do kníh. Tentoraz nemám na mysli kritikov či korektúru kníh, ale študentov, doktorandov a iných vedeckých pracovníkov, ktorí vďaka svojej profesií, hľadia do otvorenej knihy oveľa častejšie ako iný vášnivý čitateľ. Čítanie vedeckej literatúry a nadobúdanie nových poznatkov ich živí, aj v tomto prípade sa však nájdu výnimky a relax taktiež vyhľadávajú na stránkach románov a básní.

Čítanie teda môže byť niekedy užitočné nielen pre náš oddych, ale aj pre našu prácu. Na trhu môžete nájsť množstvo rôznych príručiek a náučných kníh, ktoré nám uľahčujú rôzne životné situácie. Značná časť z nich je venovaná aj študentom. Najmä štúdium na vysokej škole sa riadi samostatnými pravidlami. Ako toto všetko zvládnuť a úspešne napísať seminárne práce nájdete v rôznych knihách, ktoré sa venujú práve tejto problematike. Prejsť úspešne štúdiom na univerzite je spojené aj s dobre napísanou diplomovou prácou. Typy a návody nájdete v knihe „Ako napísať záverečné a kvalifikačné práce“. Najmä ak ide o diplomovú prácu, jej obsah a kvalitné spracovanie nakoniec zaváži aj pri Vašom hodnotení, preto ju netreba brať na ľahkú váhu. Ak chcete mať dobré záverečné hodnotenie, musí tomu zodpovedať aj táto práca.

Napísať diplomovú alebo rigoróznu prácu predsa v určitom zmysle predstavuje knihu, ktorá je k nahliadnutiu aj ďalším študentom po Vašom ukončení štúdia, ktorí z nej môžu čerpať informácie pri písaní tej svojej záverečnej práce. Taktiež musí obsahovať určité náležitosti a mať primeranú formu. Ako správne zvoliť formu a rozloženie textu nájdete v už spomínanej knihe, ktorá aj Vás privedie k úspešnému ukončeniu vysokej školy.

———————————————————————————————————————–

“Život sa podobá knihe. Blázon v nej listuje letmo, zatiaľ čo múdry pri čítaní premýšľa, pretože vie, že čítať môže iba raz.”
-Táles

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
990 prečítaní

Žiaden komentár k “Kniha ako pomocník”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>