Máte záľubu v čítaní kníh?

Marec mesiac knihy už skončil, to však neznamená, že na tieto papierové zväzky môžeme zabudnúť! Čítanie kníh je záľubou, ktorú nezdieľa každý. Kto jej však prepade, je navždy „stratený“ a neustále hľadá nové a nové tituly.

Kníh je a stále sa píše veľké množstvo, treba si len vybrať ten správny titul a nechať sa unášať príbehom. Žánrov je mnoho, a ak sa už nejaký ten čas čítaním zaoberáte, presne viete, čo Vám vyhovuje.

Ak nie, máte možnosť vyberať z množstva zaujímavých kníh. To však znamená, že prečítate množstvo kníh s rôznym žánrom. Až potom budete mať presnú predstavu, čo sa Vám číta najlepšie a akého autora obdivujete najviac.

Čítanie je pre človeka veľmi dôležité. Takto sa uchováva história, ale aj spomienky a myšlienky na minulosť, či predstavy o budúcnosti. K láske ku knihám, by sme preto mali viesť už naše deti. Ak nebudú považovať čítanie za trest v podobe povinného čítania v škole, objavia svet plný tajomstiev, zázrakov a dobrodružstva, ktorý nepozná hranice.

Najlepšie je teda samotné čítanie spríjemniť a navnadiť ich na dej a jednotlivé zaujímavé udalosti v ňom. Potom budú po knihách siahať oveľa častejšie aj bez nášho pričinenia.

Pre naše ratolesti sú teda najvhodnejšie detské knihy. Historické povesti podporia ich zvedavosť a fantáziu a naviac sa naučia aj niečo z našej minulosti.

U nás dospelých je to zložitejšie. Iste všetci vieme, že kniha sa neposudzuje podľa obalu. Zväčša si však čas na čítanie hľadáme len veľmi ťažko. Preto siahame skôr po poviedkach ako po dlhých historických románoch. Zväčša zvíťazia vtipné knižočky, ale zahĺbiť sa vieme aj do deja krátkych erotických poviedok, ktoré nájdete aj v knihe „14 podob touhy“. Možno tak robíme, preto aby sme prežívali svoje vlastné predstavy a túžby, na ktorých realizáciu by sme si v skutočnom živote nikdy netrúfli.

———————————————————————————————————————–

“Čítať peknú knihu je nepretržitý dialóg, v ktorom kniha hovorí a naša duša odpovedá.”
-André Maurois

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
917 prečítaní

Žiaden komentár k “Máte záľubu v čítaní kníh?”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>