NETRADIČNÉ KNIŽNICE

Dizajnéri z celého sveta ponúkajú neskutočné množstvo skvelých nápadov, niekedy dokonca veľmi praktických. Pozrime sa na niektoré z nich a ukážme si rôzne moderné a hlavne netradičné knižnice.

Knižnica naopak
Vďaka výmyslu Adriena De Mela, ktorý sa zaoberá dizajnom a architektúrou v interiéri, môžete v byte ušetriť miesto. Jeho knižnica je tvorená z kociek a zaujímavosťou je to, že visí na strope.

Knižnica naopak

Nekonečná knižnica
Milujete knihy a túžite ich čítať a čítať a čítať a … až do nekonečna? Tak táto knižnica od Joba Koelewijna je presne vytvorená pre vás. Je v tvare ležiacej osmičky, čo dokonale vystihuje nekonečné čítanie. Vďaka nej už s knihami neprestanete.

Nekonečná knižica

Relax a knižnica v jednom
Knižnica v prvom rade slúži na uloženie kníh. Avšak, jej účel tu nemusí končiť. Atelier 010 vytvoril priamo v knižnici miesto na sedenie. Samozrejme nezabudli ani na potrebnú lampičku.

Relax a knižnica v jednom

Keď už hovoríme o relaxe a odpočinku, nedá mi nespomenúť kreatívny nápad od David Garcia Studio. Knižnica má tvar kruhu a knihy sú všade okolo vás. Výnimočná je tým, že všetky knihy si môžete zobrať so sebou, keď sa niekam rozhodnete odísť.

Relax a knižnica v jednom

Relax a knižnica v jednom

MYDNA
Čo vám môže pripomínať tvar tejto knižnice? No predsa DNA. Ide o takú pokrútenú knižnicu, ktorá vyzerá naozaj dobre. Tento moderný prvok do bytu s názvom  MYDNA prinieslo Joel Escalona Studio.

MYDNA

READ YOUR BOOKCASE
Talianska firma Saporiti mala naozaj skvelý nápad. Vytvorila knižnicu s netypickým dizajnom. Každý box s policami tvorí jedno písmeno. Keď si poskladáte knižnicu, dostanete výraz „READ YOUR BOOKCASE“. Knižnica vám sama hovorí, aby ste si ju prečítali.

READ YOUR BOOKCASE

Knižnica v schodoch
Máte doma málo miesta, no napriek tomu chcete mať knižnicu? Nemusíte zúfať. Jedným s riešením je vytvoriť knižnicu na schodišti. Každý schod vám môže poslúžiť ako jedna polica.

Knižnica v schodoch

(Ne)padajúca knižnica
Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že knižnica sa každú chvíľu zrúti na zem. Nebojte sa, to sa vám naozaj len zdá. Je pevná a môžete do nej ukladať knihy bez obáv. Malagana Design sa  s dizajnom pohrala a vymyslela niečo, čo sa hodí do moderného bytu, ktorý chce zaujať a možno aj pobaviť.

(Ne)padajúca knižnica

.

Sims

———————————————————————————————————————–

“Tvoja knižnica je tvojím rajom.”
-Erazmus Rotterdamský

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,175 prečítaní

Žiaden komentár k “NETRADIČNÉ KNIŽNICE”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>