Po stopách konfliktov …

Tento výstižný názov si vyslúžila prvá publikácia reportéra, súkromnej osoby, cestovateľa či člena filmového štábu v jednom.
11. septembra sa stal Martin Rajec vojnovým reportérom. Po prečítaní knihy sa podľa mňa tejto úlohy zhostil naozaj statočne.

Po stopách konfliktovTento cestopis sa číta vynikajúco. Je plný zaujímavých autentických príhod z ciest – od cestovania,práce v nebezpečných oblastiach Pakistanu či Afganistanu až po problémy spojené s ubytovaním a opisom práce reportéra ako aj zahraničných novinárov.

Rozprávanie je písané súčasným,pútavým štýlom, veľmi sa mi páčilo autorovo komponovanie histórie, ktoré malo objasniť príčinu, prečo je systém v krajinách taký,aký je a ako sa v nich orientovať.

Okrem napínavých častí mala táto kniha aj umeleckejší – poviedkový charakter. Okrem toho však nebola núdza o fakty, (ktorých bolo naozaj požehnane) – kniha má takisto vysoký informačný a náučný profil.

Záver knihy tvorila časť so zážitkami z Izraela. Ide o autorov študentský pobyt, ktorého účelom bolo zarobiť si a precestovať Izrael. Veľmi príjemné čítanie, opäť chrakterizujúce tunajšiu spoločnosť a krajinu.

.

Livusha

.

———————————————————————————————————————

“Šťastní sú tí, ktorí dožičia sluchu slová mŕtvych – to jest, ktorí čítajú dobré diela a rozjímajú o nich.”
- Leonardo da Vinci

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,954 prečítaní

Žiaden komentár k “Po stopách konfliktov …”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>