Čierna komédia – Divadlo Jána Palárika

Návšteva divadla začína vždy rovnako. Vstúpite do budovy, prípadne ešte počkáte svojich priateľov či známych, odovzdáte kabát do šatne. Pracovníčka divadla vám po skontrolovaní lístkov pripomenie, kde sa máte usadiť a vy sa pridávate k ostatným divákom. Ako prvé si všimnete scénu a už si predstavujete, čo by sa tam asi mohlo odohrávať. Potom nastupujú na scénu herci, vidíte ich tváre a… Počkať, čo sa deje? Veď my predsa nevidíme nič, je tma. A vtedy vám dochádza, že Čierna komédia Divadla Jána Palárika z Trnavy je doslova čierna.
cierna komedia 1Sochár Brindsley sa chce stáť úspešným a zarobiť peniaze, aby nemusel žiť v biede ako doteraz. Jeho snúbenica Carol by si želala to isté, mať po boku slávneho sochára je jej sen. Osloviť miliardára a potenciálneho kupcu nie je však jednoduché, hlavne keď majú v byte starší nábytok. Rozhodli sa to teda risknúť a „požičať si“ drahý nábytok od suseda Harolda. Presne ako v dobrej komédii sa to postupne zamotáva a nič nejde podľa predstáv mladého páru. Vôbec tomu nepomáha ani príchod Carolinho otca, zvláštnej susedy, popleteného elektrikára, nečakaný návrat Harolda a dokonca Brindsleyho bývalej priateľky. Mladý sochár sa zrazu ocitne v šialenej situácii a využíva výpadok elektriny na to, aby v krátkom čase zakryl všetko čo pokašľal.
cierna komedia2Občas narazím v divadle aj na nie celkom vydarené divadelné predstavenia. Preto vždy v ten deň, som plná očakávania. A toto hosťujúce divadlo, ktoré prišlo z Trnavy až do Prešova, to splnilo nad mieru. Smiech a zábava, prekvapenie, niekedy až mierny šok, dokonca aj potláčaný smiech hercov, keď sa niečo “pokazí“ a je to ešte vtipnejšie ako v scenári. To všetko patrí k dobrej komédii a toto a ešte viac Čierna komédia prináša.

 

 

Sims

———————————————————————————————————————

“Při práci býval velmi roztržitý. Jednou se dokonce omylem vloupal i do vlastního bytu.”
- Lech Przeczek

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
835 prečítaní

Žiaden komentár k “Čierna komédia – Divadlo Jána Palárika”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>