TRI LETUŠKY V PARÍŽI (Divadlo Jána Palárika v Trnave)

Tak dobre ako pri tejto komédii som sa už dávno nezasmiala. Tri letušky v Paríži je divadelná hra, ktorá stojí za to. A viete ako zistíte, že komédia bola naozaj dobrá? Keď sa v divadle už nevládzete smiať a smejete sa ešte aj vtedy, keď vychádzate z budovy a spomínate na jednotlivé scény s priateľmi, ktorí boli s vami. A práve táto komédia bola tá, pri ktorej ma až bolelo brucho a hrozila svalovica. Nepreháňam. :-) Keď som zistila, že do prešovského divadla príde hosťujúce predstavenie Divadla Jána Palárika z Trnavy, trochu som mala pochybnosti, pretože som dovtedy nevidela žiadnu ich inscenáciu. No musím povedať, že nakoniec som vôbec neľutovala, naopak, bola som nadšená.

Tri letušky v Paríži

Začnime však pekne od začiatku od samotnej scény. Tu platilo pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Herci nám ukázali, že aj na jednej pohovke a pri stolíku sa dokáže zahrať niečo fantastické. Červená pohovka uprostred scény v tvare pier, hodiny v svetových časoch  a veľmi dôležitý rámček s fotografiou ženy, ktorý stál na stolíku. A prečo je nejaký fotorámček významný? Pretože zakaždým sa v ňom zjavila fotka ženy podľa toho, ktorá práve prišla na návštevu za svojim milencom. Ako už hovorí sám názov, príbeh bol o troch letuškách, a to o letuške z Ameriky, Tri letušky v ParížiNemecka a Ruska, ktoré mali všetky tri jedného milenca v Paríži, no jedna o druhej absolútne netušila. Bernard, parížsky architekt, to má poriadne premyslené, pretože sa riadi letovým poriadkom, ktorý neustále sleduje. Unavená slúžka, ktorá musí neustále meniť jedálny lístok podľa obľúbených jedál letušiek a kryje svojho šéfa, drží síce jazyk za zubami, no nemožno sa jej čudovať, keď jej vždy Bernard niečo priplatí. Dokonca prichádza dlhoročný priateľ Robert, ktorý sa tam na istý čas nasťahuje. Bernard sa pred ním hrdo chváli s úžasným systémom, ktorý ma vytvorený s letuškami. V tej chvíli však ani len netuší, že nastanú isté letové posuny a letušky, ktoré sa nemajú nikdy stretnúť, sa zrazu naraz objavujú v Paríži a vtedy začína bláznivá komédia. Pripravte si servítky, pretože budete plakať od smiechu. :-)

Herci to zahrali naozaj skvele, každý z nich v hre vynikol a nikto tam nebol len do počtu. Bernard,  zúfalec, ktorý bol predtým sebavedomým lámačom ženských sŕdc a jeho trochu popletený kamarát Robert bláznivo pobehovali po scéne a na druhej strane flegmatická slúžka sa snažila vyťažiť zo svojej situácie čo najviac. A potom tu máme tri letušky, každá z inej krajiny, s iným prízvukom a rozdielnou povahou.  Jednou z letušiek, konkrétne letušku z Ruska si zahrala známa Petra Blesáková (zo seriálu Panelák).

Divadlo Jána Palárika z Trnavy dokázalo, že vie vytvoriť skvelú komédiu a naozaj si ma získalo. Dúfam, že prídu ešte niekedy odohrať ďalšie predstavenie k nám na východ. A vy, kto ste ešte nevideli túto komédiu, rýchlo do Trnavy alebo sledujte hosťujúce predstavenia u vás doma. :-)

.

Sims

———————————————————————————————————————–

“Sme divadlom tomuto svetu – hrajme tak, nech sa publikum nenudí.”
-Pavel Kosorin

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,787 prečítaní

Žiaden komentár k “TRI LETUŠKY V PARÍŽI (Divadlo Jána Palárika v Trnave)”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>