Nenávisť, putovanie a akcia…

American History XAmerican History X (1998)…

alebo v preklade Kult hákového kríža, je film pomerne starý, no na rebríčkoch si udržiava miesto medzi najlepšími a najobľúbenejšími filmami. Stále aktuálny príbeh o nenávisti medzi (nechcem napísať to slovo na n) čiernymi a náckami, o tom, ako to v base naozaj nie je žiadna sranda a o tom, ako fatálne sa dá zlyhať pri výchove, ak vám mladšie dieťa kazí starší syn. Ak ste citlivejšej povahy, tento film sa Vás určite dotkne, to, čo zobrazuje American History X sa deje stále a bohužiaľ nie iba v Amerike.

Žáner: Dráma / Krimi

Krajina: USA

Moje hodnotenie: 8/10

The Way BackThe Way Back (2010)

Útek z väzenia na Sibíri. Áno, prvých 15-20 minút, čo je pomerne málo na to, že celková dĺžka filmu je 133 minút. Potom už len putujú, putujú a je im zima, putujú, putujú a sú hladní a putujú a putujú a je im horko a putujú, putujú a sú smädní. Áno, a v časových intervaloch zomrie vždy jedna postava. Okrem obrazov (čo sa od spolupráce s National Geographic musí nie očakávať, ale vyžadovať) bol príbeh naozaj… zvláštny. Je síce založený na základe skutočných udalostí. Podstatnou chybou je, že postavy sa medzi sebou rozprávajú pomerne málo a vlastne celý pobyt vo väzení je zobrazený len chvíľkovo na začiatku si divák asi ani veľmi nemôže predstaviť tie hrôzy, od ktorých to oni vlastne utekajú. Jediné, čo ma dojalo bol koniec a presvedčivý Colin Farrell.

Žáner: Dobrodružný / Dráma

Krajina: USA / Spejené arabské emiráty

Moje hodnotenie: 3/10

HannaHanna (2011)

Neviem ako, ale narazila som na trailer Hanny. Bola som unesená. Aj som, ale len tým trailerom. Ani neviem prečo ma film sklamal do takej miery, neviem čo presne som očakávala, no toto to asi nebolo. Ak nič iné tak lákavé obsadenie – Saoirse Ronan s jej zvláštnym, ale pre mňa krásnym výzorom, spolu s Ericom Banna ako príťažlivým tatkom a s hviezdnou Cate Blanchett ako posadnutou agentkou CIA. Podstata je, že Erik (áno, hrá ho Eric) žije so svojou dcérkou ukrytý vo fínskych lesoch a vychováva ju tak trochu po svojom (lov, bojové umenia, zbrane), aby ju, až bude pripravená, mohol vyslať na misiu do Európy. Veeeľa akcie, ale pre mňa nič extra výnimočné.

Žáner: Akčný / Triler

Krajina: USA / Veľká Británia / Nemecko

Moje hodnotenie: 5/10

_______________________________________________________

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
1,349 prečítaní

Žiaden komentár k “Nenávisť, putovanie a akcia…”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>