Slovensko píše román

Tak sa volá najnovšia marketingová akcia môjho najobľúbenejšieho internetového kníhkupectva. Musím sa priznať, že tento projektík mi jemne vypálil rybník, ale čo už, my vymyslíme niečo lepšie. :-) Želám mu však to najlepšie, aby sa poriadne rozbehol a zaujal, čo najviac ľudí. Rozbieha sa zatiaľ veľmi dobre.

Webová stránka tohto projektu je: www.slovenskopiseroman.sk

Ideou projektu je, že každú kapitolu napíše iný človek, pričom prvú napísala slovenská autorka Evita Urbaníková (zároveň napíše aj poslednú). Má však tento projekt aj nejakú budúcnosť, alebo je to len šikovný marketingový ťah? Podľa niektorých komentárov pod prvou kapitolou je to gýč, brak atp. Neboli by sme to my Slováci, keby sme všetko neskritizovali. Ja si myslím, že tento projekt si nájde svojich priaznivcov a nadšencov. Určite sa budem radiť medzi nich.

Na stránke slovenskopiseroman.sk sa píše o tomto projekte:

„Internetové kníhkupectvo Martinus.sk sa rozhodlo vyzvať Slovákov, ktorí majú radi príbehy a knihy, aby napísali spoločný román a vytvorili tak unikátne dielo s nepredvídateľným koncom. Tento krát tak neprinášame nielen dobrý pocit zo zakúpenej knihy, ale spolu so všetkými, ktorí radi píšu, knihu vytvárame a to priamo na internete, kde pôsobíme.“

Tak čo myslíte zapojili by ste sa? Alebo ostanete len pasívnymi pozorovateľmi? Alebo vás tento román nezaujal? Nových kapitol sa dočkáme vždy v utorok o 12:00.

Po prečítaní si prvej kapitoly som ja osobne váhal medzi treťou a druhou možnosťou. Štýl písania Evity Urbaníkovej mi nie je blízky. Samozrejme, tým nechcem povedať že by bol zlý. Ja len uprednostňujem troška inú literatúru. Nevylučujem však to, že ak sa to vyvinie v dobrom duchu, že sa zapojím a splaším nejakú tu kapitolku (ak teda obstojím v tvrdej konkurencii :-) ). Zatiaľ ostanem pasívnym pozorovateľom. Fanúšikom som už teraz.

Minimálne jednu chybu by som na tomto projekte našiel. Ako podotkol jeden môj kolega, nemá tento projekt práve najlepšiu doménu. Je príliš dlhá a zložitá. No, uvidíme, či si ju budú Slováci pamätať.

Tak čo, páči alebo nepáči sa vám tento projekt, ktorý bude mať nepredstaviteľný koniec? Aké vylepšenia tohto projektu by ste si vedeli predstaviť? Píšte do komentárov.

Jozef „Chosé“ Dzuriš

aka —->>>>Nehru-ur<<<<—-

———————————————————————————————————————-

K dobrej knihe treba dobrých čitateľov.
-Victor Hugo

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,325 prečítaní

8 Komentárov k "Slovensko píše román"

commenter

Zaujimavy napad, rozhodne nieco podobne vyskusam aj ja… ale ked uz roman tak nieco v style pratchetta – je to asi jediny spisovatel, ktoreho tvorbu fakt uznavam

commenter

Presne tak, domena na takyto projekt musi byt lahko zapamatovatelna a jednoducho cool..a nie taka, ze kym ju napisem na klavesnici tak si polamem prsty :)

commenter

zase keby to bola domena http://www.spr.sk (ktora uz je zabrana btw) tak kto by si pamatal presne tie tri pismena? :D ale nejaku druhu kratsiu domenu by si kupit mohli

commenter

moznosti je vela, mohlo to byt mojroman.sk, pisemeroman.sk, nasroman.sk, vasroman.sk, koniec koncov martinus ma dost penazi, podla mna aby si mohol odkupit aj domenu roman.sk od jej majitela, ktory ju pravdepodobne nevyuziva.

commenter
Sieťovka | 29.5.2009 o 16:28

No ja som tam nasiel aj na displeyi – a to som to len preletel. Ale pravne to maju osetrene fajne ;-)

commenter

Sieťovka: trosku nezrozumitelny komentar, ale budiz ;)

commenter

Sieťovka: ako myslis ze to pravne maju osetrene? Na tuto temu som tam nic nenasiel

[...] projekty o knihách. Prvý je od internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktoré už ukončilo  projekt Slovensko píše román. Druhým je projekt Moja naj kniha od Slovenskej [...]

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>