Rukopis z Akkry

Ide leto, a preto je dobré porozmýšľať nad novou pútavou knihou, ktorá bude ideálna práve na letné čítanie, či už pri vode alebo v autobuse. Práve teraz je ten správny čas prejsť domácu knižnicu, prípadne navštíviť overené kníhkupectvo. Hľadajte však útlejšie knihy s obľúbenými príbehmi ako starú dobrú klasiku. Veď či už v lietadle, na pláži alebo len na kúpalisku nebudete predsa v rukách držať Tolstoja.

Rukopis z AkkryAk hľadáte vhodné a ľahké čítanie na leto siahnite po Rukopise z Akkry. Je to nová kniha od obľúbeného Paula Coelhoa, a je plná životných múdrostí a právd. Túto knihu napísal po prekonaní svojej ťažkej choroby a vážnej operácií srdca.

Dej sa odohráva v 11. storočí a vychádza z rukopisu z Akkry, ktorý bol objavený v roku 1974 britským archeológom. Kniha Vás zavedie do obdobie križiackych výprav. Presnejšie do Jeruzalema, deň pred útokom križiackych vojakov. Grécky učenec zvoláva na námestí stretnutie, ale nie preto, aby ľuďom dal pokyny ako treba chrániť mesto, keďže prehra je istá. Vyzýva ich aby hľadali múdrosť v každodennom živote. Skutočné poznanie je podľa hlavného hrdinu ukryté v prežitom, v našich láskach, ale aj utrpeniach či stratách. Silu človek tak nachádza aj vo chvíľach beznádeje, vďaka prežitým víťazstvám a to aj zoči-voči smrti.

Takto vznikla kniha plná životných múdrostí, v ktorých si každý aj dnes nájde to svoje.
Kniha je typickou ukážkou Coelhovho majstrovstva. Ak máte radi jeho príbehy, nenechajte si ujsť ani túto knihu.


———————————————————————————————————————–

“Nezabúdaj, že všetko, čo v živote urobíš, zanechá stopu a preto si uvedomuj každý svoj krok.”
- Paulo Coelho


Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,092 prečítaní

Žiaden komentár k “Rukopis z Akkry”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>