Babylon5.info: sci-fi knihy a všeličo iné

Priznám sa univerzum Babylonu 5 mám veľmi rád. Práve preto ma potešil nedávny vznik novej stránky Babylon5.info, ktorá sa bude tomuto fenoménu venovať. Hlavne však knihám o Babylone 5. Na danom webe ich nájdete požehnane. Aj to je dôvod, prečo táto stránka poputuje medzi moje obľúbené položky.

Tento web má na svedomí skupina nadšencov tohto fenomenálneho seriálu. Stránka má čisto informačný charakter. Nájdete na nej obrovské množstvo kníh, dokonca mam pocit, že asi všetky, čo k Babylonu vyšli. Knihy sú pekne zoradené a ku každej je napísaný obsah.

babylon5.info

Neboli by to autori webu, keby im stačili len knižky. Ďalej tu nájdete aj komiksy, príručky, scenáre a časopisy. Obsah stránky je vskutku štedrý a ak by ste ho chceli prečítať celý, tak vám to vezme minimálne jeden deň. Toto všetko dokopy úžasne doplňa prostredie seriálu Babylon 5 a keď ste fanúšik, tak čas strávený čítaním si tohto webu nebude pre vás určite stratený.

Stránka Babylon5.info ma veľký potenciál rastu, lebo autori sa nezľakli jazykovej bariéry a spracovali aj anglickú mutáciu stránky. Ja osobne toto považujem za malé, ale významné plus.

Keďže náš server citanie.com bol zvedavý aj na názor hlavného autora projektu – Hipapheralkus-a, dali sme mu možnosť sa vyjadriť.

Hipapheralkus: „Nespočetne veľa krát som prezeral celý internet, aby som našiel nejaké zdroje toho, čo z Babylon 5 univerza vôbec existuje. Vedel som len o seriáli a filmoch. Tak veľmi sa mi zapáčil tento seriál, že som chcel vedieť ďalšie a ďalšie príbehy a informácie. Ale na internete som nezohnal žiadny zdroj, kde by to všetko bolo napísané – čo vôbec existuje. Strávil som na internete hodiny a hodiny, kým som našiel nejaké veci, ktoré by sa dali pozháňať. Tak som si ich nakoniec pokupoval z rôznych zdrojov a rozhodol som sa vytvoriť informačnú stránku pre rovnakých “fanatikov”, ktorí nevedia čo z Babylon 5 univerza sa nachádza na trhu.“

Babylon 5

Túto snahu autora vysoko oceňujem, lebo my, tí lenivejší fanúšikovia, nebudeme musieť teraz tráviť hodiny a hodiny na internete, ale jednoducho klikneme na túto stránku a tam nájdeme všetko pokope.

Hipapheralkus: „Súčasťou stránky je aj sekcia “Na Predaj”, kde uverejňujem veci, ktoré mám duplicitne a preto ich môžem predať. V žiadnom prípade nepredávam veci, ktoré mám iba raz.“

Táto stránka sa neobmedzuje len na prezentovanie informácií, ale môžete si tu aj nejaké tie knižky kúpiť. Napríklad mňa mrzí, že na to momentálne nemám financie, lebo ináč by som to tam už celé vykúpil. Ak ste na tom podobne ako ja, tak vám možno budú stačiť ďalšie sekcie. Ako napríklad soundtracky, prednášky alebo DVD.

I love her

Tento projekt je absolútne neziskový, takže ak máte nejaké prostriedky alebo voľný čas tak môžete priložiť ruku k dielu. Napríklad tak, že vložíte banner na svoj web.

Hipapheralkus: „Na stránke je aj sekcia “Bannery”, z ktorej si môžete stiahnuť rôzne obrázky a dať si ich na svoje stránky, podpisy, ako fotky na ICQ.“

I am the First One

Tuším, že sekcia bannery bude jednou z mojich najobľúbenejších. To, čo som tam našiel mi skutočne vyrazilo dych. Keďže som si nevedel vybrať, ktorý sa mi páči najviac, tak som tie najkrajšie povyberal do tohto článku. A na záver som si nechal banner s tematikou blízkou môjmu srdcu – Centauri for ever.

You are my puppet

VERDIKT: Téma tohto webu bola veľmi dobre zvolená, zatiaľ sa slovenskom internete niečo podobné neobjavilo. Pozitívne hodnotím anglickú jazykovú mutáciu. Rozsiahle množstvo informácií uvedených na webe neprekryjú ani občasné biele miesta (teda skôr čierne). Projekt s veľkou nádejou do budúcnosti. —> 90%

P.S.: Máte aj vy nejaký tip na podobný server, ktorý sa zaoberá knihami a literatúrou? Dajte nám vedieť a my ho zhodnotíme a napíšeme o ňom recenziu.

Jozef “Chosé” Dzuriš

aka —->>>>Nehru-ur<<<<—-

LONDO

——————————————————————————————————————————–

Verím, že keď opúšťame nejaké miesto, časť z neho si odnášame so sebou a časť z nás na ňom zanechávame. Keď nastane na stanici ticho, vyberte sa hocikam a započúvajte sa. Po chvíli začujete ozveny všetkých našich rozhovorov. Naše hlasy budú medzi týmito stenami znieť ešte dlho po tom, ako my tu už nebudeme.
-G’Kar

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,863 prečítaní

10 Komentárov k "Babylon5.info: sci-fi knihy a všeličo iné"

commenter

Nikdy by som o sebe nepovedala, že sa nechám nahovoriť na pozeranie nejakého sci-fi. Ale čuduj sa svete, najprv to bol StarGate (hoci iba prvé dve série) a potom Babylon 5. Nepovedala by som, že ma zaujme… ale keď som sa do toho pustila, tak som to nemohla prestať pozerať. Potom, samozrejme, aj filmy, čítala som krátke poviedky… až som dospela k tomu, že mám doma zopár kníh… Som skutočne rada, že ma na to Hipapheralkus nahovoril…

commenter

Stargate mna osobne poradne chytil okolo 4-5 serie, takze treba vydrzat a dopozerat :) a Babylon 5 je sci-fi meho mladi :) velka skoda ze uz sa neprodukuje..bol to vyborny serial a mal som ho velmi rad.

commenter

Jusiq: No zjavne sa nam s Hipapheralkusom dari nakazit Babylonom 5 cim dalej tym viac ludi, to sa mi paci. :-)
Možno sa raz stane ze B5 bude mat taku podporu ze ho zacnu vyrabat znova.

commenter

Ach keby si mal pravdu!!! Mňa dosť zarazilo, že netočili Crusade ďalej, tak ako chceli, lebo podľa mňa by to bolo v celku zaujímavé… Mne osobne sa to veľmi páčilo… Hlavne ma fascinovali Technomágovia… oni sú jednoducho geniálni!!!

commenter

Najlepsie je, ze sa zacal tocit dalsi serial – Babylon 5 – Stratene pribehy, a tiez vysli iba 2 casti a mal to byt plnohodnotny serial. Skoda. Skoda tiez, ze nedotocili tu Crusade.
Mne osobne sa asi najviac pacil v B5 Mars, ale to asi preto ze som na Mars zatazeny..ale inak aj Vorloni boli dobri..

commenter

Vorloni a Shadows… To sa ale s Technomágmi nedá porovnávať… Ale čo ma dostalo, tak to boli tie ich technológie… Vorlonské lode boli úchvatné… a jednou z mojich najobľúbenejších postáv bol Kosh!!! A tá jeho smrť, resp. vražda… to bolo… neopísateľné… Ten seriál ma skutočne dostal… Hoci filmy… boli iba pozerateľné :-D

commenter

Najlepsie je, ze sa zacal tocit dalsi serial – Babylon 5 – Stratene pribehy, a tiez vysli iba 2 casti a mal to byt plnohodnotny serial. Skoda. Skoda tiez, ze nedotocili tu Crusade.
Mne osobne sa asi najviac pacil v B5 Mars, ale to asi preto ze som na Mars zatazeny..ale inak aj Vorloni boli dobri..

commenter

Tak tak, velka skoda ze Stratene pribehy ostavaju nedotocene..B5 som mal tiez velmi rad..Mars mam tiez velmi rad a snazim sa pozerat kazde sci-fi, ktore s Marsom suvisi..(aspon okrajovo)

commenter

a co takto si zahrat aj hru babylon 5
ked ano tak tu mate link na tu hru:
http://b5game.icsp.sk

commenter

B5 online hru pridanu Hadesom velmi odporucam. Je to taka komunita fanusikov, ktorym sa paci svet B5, … trochu si pokecame na forach, trochu zabojujeme, trochu ekonomiky a trochu politiky :-)

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>