Cormac McCarthy – Konzultant

Diela súčasného amerického autora Cormaca McCarthyho sa pri kategorizácii najčastejšie ocitnú v kolónke „western“. Možno si položíte otázku, kto dnes číta westerny, ale výnimka v podobe obrovskej čítanosti McCarthyho diel, potvrdzuje pravidlo.

Konzultant je moje „po prvé“ s Cormacom (dovolím si štipku familiárnosti), táto kniha však nebola vybraná na základe predchádzajúcej skúsenosti s filmovou adaptáciou s Javierom Bardemom. Už po prvom otvorení by bolo jasné, že v rukách nedržím klasickú beletriu. Konzultant je prakticky Konzultantdetailnou predlohou filmových dialógov, nakoľko sa Cormac okrem kníh venuje aj písaniu scenárov. Konzultant je mladý a renomovaný právnik, ktorý prežíva šťastné obdobie. Darí sa mu v práci a so svojou snúbenicou Laurou onedlho plánujú svadbu. Jeho úspech prestane trvať večne po tom, ako sa zapletie do partie obchodujúcej s drogami. Svoje rozhodnutie veľmi rýchlo oľutuje, zisťuje však, že niet cesty späť. Pevne dúfa, že jeho život opäť získa pôvodný rozmer po tom, ako uzavrie túto kapitolu po poslednom a najväčšom kšefte s kokaínom.

Konzultantove nešťastné rozhodnutie spojiť sa s drogovým bossom Reinerom, sa stáva nezvratným potom, ako do špinavej hry zapletú aj jeho snúbenicu. Svojim konaním postupne stráca všetko, čo si budoval.

Vo filmovej adaptácii, ktorú natočil Ridley Scott, uvidíte okrem Javiera Bardema aj Penélope Cruz, Cameron Diaz, či Brada Pitta.

.

Petra Konarikova

———————————————————————————————————————–

 

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
850 prečítaní

Žiaden komentár k “Cormac McCarthy – Konzultant”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>