Robin Cook – Chromozóm 6

Robin Cook je americký spisovateľ, ktorý sa narodil roku 1940. Je autorom románov z lekárskeho prostredia a moju pozornosť upútal knihou s názvom Slepota. Potom to už išlo rýchlo, a hltala som jednu jeho knihu za druhou. Doteraz som ešte nestihla prečítať všetky, no tie, ktoré mali tú česť a dostali sa mi do rúk vrelo odporúčam.

Cookove knihy ma upútali najmä tým, že nie sú dlhé a štýl písania je mi veľmi blízky. Séria ôsmich kníh s hlavnými hrdinami doktorkou Lauri Montgomeryovou a doktorom Jackom Stapletonom sa stala mojou srdcovkou.

Posledná kniha, ktorú som čítala bol Chromozóm 6, tretia kniha zo série. Dej je zasadený do mesta New York, kde pri prestrelke zomrie Carlo Franconi. Jeho smrťou sa začína napínavý príbeh odvíjajúci sa pred čitateľom na 274 stranách. Franconi ako člen jedného z mafiánskych klanov New Yorku a ako obeť prestrelky musí byť podrobený súdnej pitve, čo sa však poriadne skomplikuje, keď jeho telo ukradnú z mestskej márnice. Doktorka Montgomeryová sa snaží vypátrať, ako sa také niečo mohlo prihodiť a doktor Stapleton sa zatiaľ púšťa do pitvy zohavenej obete, ktorú vylovili z oceánu. Snaží sa identifikovať telo bez hlavy a rúk avšak stále nachádza nové a nové nezrovnalosti, pričom jeho pátranie ho privedie do Rovníkovej Guinei. Súbežne sa odvíja druhá dejová línia, v ktorej sa dozvedáme zaujímavé podrobnosti z oblasti molekulárnej biológie. Hrdinov pri honbe za odpoveďami na otázky čakajú rušné chvíle…

Aj napriek tomu, že je v knihe použité množstvo odborných termínov kniha nie je nudná a tieto odbornosti príbeh len okorenia. Na konci je aj slovník, kde sa môžeme oboznámiť s tým, čo je to chromozóm, poprípade, čo je to histokompatibilita.

Odhalenie, ktoré na čitateľa čaká môže byť šokujúce a v dnešnej modernej a premyslenej dobe nie až také nereálne… A práve preto mi Cookove knihy skutočne prirástli k srdcu. Vrelo odporúčam čítať a dozvedať sa niečo nové.

Dúfam, že vás to neunudilo k smrti, ale nemala som v pláne prezrádzať dej. Takže… kto chce vedieť viac, nech si to prečíta. Príjemné umelecké čítanie prajem.

Odporúčam: Slepota, Nákaza, Osudná liečba, Únosné riziko

Jusiq

——————————————————————————————————————————

“Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.”
-Victor Hugo

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,201 prečítaní

2 Komentárov k "Robin Cook – Chromozóm 6"

commenter

Inac velmi dobry clanok, normalne som sa nechal navnadit, kebyze mam moooore casu a nemam preplneny zoznam knih, ktore chcem precitat tak by som sa pustil do tohto :-)

commenter

Odporúčam… Všetky knihy, ktoré som doteraz čítala sú super… :-)

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>