Robin Sharma – Kto bude plakať, keď umrieš?

Volá sa Robin Sharma a pôsobí ako profesionálny poradca v oblasti dosahovania osobného úspechu a rozvoja vodcovstva na trhu. Svet ho však pozná aj ako autora  populárnych bestsellerov o Mníchovi, ktorý predal svoje Ferrari. Kniha Kto bude plakať, keď umrieš? je jeho treťou publikáciou v poradí a napriek svojmu depresívnemu názvu je plná pozitívnych rád, ktorými chce autor obohatiť váš život.

Tých rád nie je vôbec málo, Robin Sharma vám ich ponúka rovno 101. Okrem tých bežných, s ktorými sa môžete stretnúť v rôznych motivačných knihách – napr. „Odpúšťajte“ alebo „Prestaňte odsudzovať“ – v knihe nájdete aj zopár takých životných múdrostí, ktoré vás prekvapia alebo ste ich nikdy nepovažovali za dôležité. Čo tak napríklad rada „Menej spávajte“, ktorá sa tak trochu bije so všetkými článkami o blahodarnom efekte dlhého spánku? Je však pravda, že čím dlhšie spíme, tým unavenejší sa  budíme. A autor si rozhodne neželá, aby ste prespali polovicu svojho života, preto vám radí:

„Usilujte sa stráviť v posteli menej hodín, ale dosiahnuť výdatnejší a hlbší spánok.“

Veď napríklad takému Thomasovi Edisonovi stačili len 4 hodiny spánku denne! – o ďalších takých génioch sme hovorili aj pri recenzii na Daily Rituals, ak by vám tento jeden ako motivácia nestačil ;-) .

Zaujímavá je aj rada „Nedočítajte každú knihu do konca“, najmä pre nás knihomoľov :-D . Ako píše Robin Sharma:

„Ak zistíte, že ste z prvých troch kapitol knihy nezískali žiadnu hodnotnú informáciu alebo že neustále strácate pozornosť, urobte si láskavosť: odložte knihu a svoj čas využite lepšie (napríklad začítaním sa do ďalšej knihy).“

Čo vy na to? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom alebo na facebooku, či sa riadite podobnou radou alebo rozčítanú knihu dočítate do konca za každú cenu :-) .

Takýchto múdrych rád je v knihe Kto bude plakať, keď umrieš? oveľa viac – spolu až 101 – takže na čítanie tam toho máte naozaj dosť. Rady sú krátke, avšak výstižné, určite vás aspoň pár z nich osloví. Dve z nich vám odporúčam aj ja – „Vždy so sebou noste knihu“ a „Urobte si minidovolenku“, najlepšie práve s dobrou knihou, ktorá bude stáť za dočítanie až po poslednú stranu. ;-)

 

Carrot

———————————————————————————————————————

„Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozrieť si pekný obraz a pokiaľ možno povedať niekoľko rozumných slov.“
-Johann Wolfgang Goethe

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
1,216 prečítaní

Žiaden komentár k “Robin Sharma – Kto bude plakať, keď umrieš?”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>