Stephen King – Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Devítiletá Trish si cestou do hor se svojí matkou a bratrem odskočí mezi stromy a již nenajde cestu zpátky na cestu. Dezorientovaná malá holčička bloudí lesy, které mají obrovskou rozlohu. Její vnitřní hlásek, jí hned ze začátku upozorňuje na to, že najít malou holčičku v takovém lese je jako hledat jehlu v kupce sena.

stephenking-tgwltgZe začátku to vypadá, že bude Trish jen tak bloumat lesem, jenže nebude. Hned po prvním odpočinku upadne, roztrhá si pláštěnku, rozplácne si celou svačinu a schytá vosí žihadla po celém těle. Jediné co zůstalo v celku je walkman a díky němu zůstává Trish ve spojení se světem při poslouchání rádia.

Průvodcem její cestou se postupně stává nadhazovač Red Sox Tom Gordon, kterého malá dívka obdivuje. Jeho postava se objeví až později, ale v těch nejtěžších chvílích jí tato halucinace dodává sílu a nutí jí jít dál.

Trish je nemocná, skoro se utopí v bažině, trápí jí hlad, žaludeční potíže a někdo jí sleduje. Malá Trish umírá, ale pokračuje v cestě vpřed. Jenže jaké jsou šance, že jí někdo najde?

Ztratily jste se někdy a nedokázaly najít cestu zpět? Pokud ne, možná se vám alespoň zdál sen, ve kterém bloudíte. Je to příšerný pocit. Já sama se ztratila a fakt jsem si myslela, že umřu. Byla to celkem hloupá situace a úplně zbytečná, ale měla jsem chvíli strach jako Trish. Proto když jsem to četla, se mi ty pocity vrátily. Stephen King mě tentokrát vtáhl do děje tak, že jsem se úplně vžila do malé ztracené Trish. Pokud něco King umí tak je to napsat ani ne dvousetstránkovou knihu bez nadpřirozena, které je ve většině jeho děl a vyděsit čtenáře ještě víc.

Jaké má devítiletá holka šance v takové situaci? Nemá mapu, kompas, v batůžku má jen svačinku, nedokáže si rozdělat oheň a zahřát se.

Jaké by byli šance pro mě? Vážně mě tahle knížka donutila přemýšlet nad takovou situací. Trish byla na svůj věk poměrně vyspělá a snažila se nepanikařit. V takové situaci je panikaření naprosto zbytečné a vyčerpávající, touha po životě je silnější a lidé v takových situacích kolikrát překonají několikanásobně své hranice.

Trish je statečná, vychovaná a vyrovnaná dívka, ale udělala jednu chybu, která by jí mohla stát život. Sešla z té dlážděné cesty…

Hodnocení 5/5

.

.

Další články a zajímavosti na blogu slečny Winchester.

_______________________________________________________

- Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.

J.R.R. Tolkien

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
1,334 prečítaní

Žiaden komentár k “Stephen King – Holčička, která měla ráda Toma Gordona”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>