Veronica Roth – Rezistencia (2. časť trilógie Divergencia)

Nachádzame sa vo svete frakcií, v meste Chicago, ktoré funguje inak ako náš svet. Ľudia sú rozdelení do piatich skupín, ktoré nazývame frakcie a podľa toho kam patria vyznávajú iné hodnoty. Problém však nastáva pre Tris, ktorá sa po teste predpokladov nevie zaradiť, pretože je divergentná. Je síce veľmi výnimočná, pretože má mimoriadne schopnosti a talent pre život vo viacerých frakciách, ale keďže svet v ktorom žije netoleruje takéto odlišnosti, musí čeliť nebezpečenstvu. Na svojej ceste však spoznáva ľudí, ktorí vedia, že ich svet nefunguje až tak dobre ako sa zdá a je potrebné bojovať za lepší život.

V druhom pokračovaní knihy Divergencia sa Tris, Tobias a ich malá skupinka vydávajú na útek. Neľútostná Jeanine z frakcie Informovanosti po udalostiach, ktoré nastali na konci Divergencie,  ich chce nájsť za každú cenu a preto sa rozhodnú, že musia nájsť narýchlo útočisko, ktoré ich môže ochrániť. Divergencia je ojedinelá a títo ľudia sa musia odchytiť a svet sa od nich musí očistiť. Tris a všetci, ktorí ju ochraňujú, sa musia ukrývať a pritom spoznávajú iné frakcie, u ktorých hľadajú pomoc. Zistia ako žijú ostatní ľudia a aké hodnoty vyznávajú. Musia sa im prispôsobovať ak chcú u nich prežiť, aj keď im to nie je príliš príjemné. Spoznajú aj bezprizorných, ktorí nepatria do žiadnej frakcie a sú na okraji spoločnosti. Chcú bojovať za svet, ktorý bude bez rozdelenia ľudí do skupín, pretože ich snom je byť kým chcú. Je však ich riešenie to najlepšie? Možno im dôverovať? Tris sa snaží odolávať tomuto všetkému ako sa len dá, ale aj ona má svoje hranice a vie, že musí urobiť krok, ktorý nie je pre ňu vôbec jednoduchý, ale môže zachrániť všetkých, ktorým jej divergencia tak ubližuje.

Sims

———————————————————————————————————————

“Ľudskosť sa javí v tom, že tým, ktorých nemilujeme, prajeme aspoň šťastie.”
- Joseph Addison

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
660 prečítaní

Žiaden komentár k “Veronica Roth – Rezistencia (2. časť trilógie Divergencia)”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>