Bookfan.eu

Dovoľte mi predstaviť Vám šikovný česko-slovenský portál celý len o knihách a Vašich názoroch. Prosíme potlesk pre Bookfan.eu!

Začnime úvodnou stránkou. V jednoduchosti je krása… a hlavne prehľad. V rôznych „okienkach“ nájdete útržky zaujímavostí z Bookfanovského blogu, kvízy a súťaže alebo hlavnú diskusnú tému.

Registrácia je prvý krok k objaveniu celej sily Bookfanu. Pokiaľ Vás nebaví vypĺňať formuláre, jednoducho sa prihláste cez Váš Facebookový účet. Celý Bookfan máte dokonale prepojený s týmto účtom, napríklad Vám ukáže, ktorí Vaši priatelia sú na Bookfane, alebo Vaše názory na jednotlivé knihy uverejní priamo na nástenku. Čo sa týka profilu, ten ponúka okrem bežných možností ako nahranie fotky a políčok ako „Obľúbené knihy“ „Obľúbení autori“, aj jeden úžasný nápad a tým je možnosť nahrať fotku Vašej knižnice.

Poď Do vyhľadávača napíšme napríklad autorku svetoznámeho Harryho Pottera. Po napísaní prvého písmena  sa Vám rozroluje ponuka (J.K je samozrejme, na prvom mieste). Pri každom autorovi je profilík s životopisom, fotografiou a videom z youtube s nejakým rozhovorom. Táto funkcia je zatiaľ vo fáze rozvoja, niektorí autori ešte nemajú kompletne vypísané profily a práve s týmto môžete pomôcť aj Vy. Pod profilíkom sú vypísané komplet všetky knihy, ktoré autor napísal. Nenašli ste knihu? Pomôžte Bookfanu a pridajte ju. Stačí len vyplniť jednoduchý formulár.

bookfanscreen

Našli ste knihu a pýtate sa čo teraz? Ak už ju máte prečítanú môžete ju napríklad zaradiť do jednej z prednastavených poličiek vo Vašej osobnej knižnici. Môžete ju ohodnotiť hviezdičkami, poprípade napísať Váš názor na ňu. V knižnici sa potom zobrazia všetky knihy, ktoré ste ohodnotili a môžete si vytvoriť svoje vlastné poličky. Čítate sériu? Bookfan Vám ju automaticky zaradí do poličky „Série“, okrem toho pri danej knihe je celá séria vypísaná aj s očíslovaním dielov (praktické).

Ak ste dočítali a hľadáte čo ďalej, Bookfan Vám ponúkne odporúčania na základe prečítaného, alebo si vyhľadajte knihu, ktorá sa Vám páčila a nájdete pri nej zoznam podobných titulov. Či si ju prečítate alebo nie sa môžete rozhodnúť na základe priemerného hodnotenie a názorov priamo od čitateľov.

Na Bookfane nechýba ani blog s novinkami a zaujímavými článkami, fórum, ako som spomínala kvízy a súťaže, zoznam tajných želaní alebo rebríčky (Najčítanejšie knihy, Najhodnotenejšie a podobne).

————————————————————————————————————————–

“Čítať peknú knihu je nepretržitý dialóg, v ktorom kniha hovorí a naša duša odpovedá.”
-André Maurois

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
2,370 prečítaní

2 Komentárov k "Bookfan.eu"

commenter

Ahoj Sheep,

vďaka za milú recenziu projektu. V najbližších dňoch spustíme novú featuru, určite poteší rovnako ako ostatné spomínané :)

Srdečne zdraví
Michal z BookFanu

commenter

Ahoj, ďakujem pekne a teším sa na novinky :)

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>