Nejčtenější knihy léta

Zatímco Češi ve věku do 30 let trávili léto čtením fantasy, mladí Slováci kombinovali napínavou četbu s fantasy a literaturou faktu

Vyplývá to z analýzy čtenářské aktivity českých a slovenských uživatelů knižní sociální sítě BookFan. (80% registrovaných uživatelů je ve věku do 30 let). Reprezentativní vzorek zahrnuje cca 5.600 lidí.

V Čechách přečetlo nejvíce uživatelů fantasy bestseller Eldest od Christophera Paoliniho, následoval Brisingr taktéž od Christophera Paoliniho a po něm upíří román Rozbřesk od Stephanie Meyerové.

Na Slovensku byl v červenci a srpnu nejčtenější Da Vinciho kód od Dana Browna, následoval Harry Potter a Fénixův řád od Joanne K. Rowlingové a třetí nejčtenější knihou byl autobiografický Pouštní květ od Waris Dirieové.


Informace o BookFanu

Bookfan je mezinárodní sociální síť, která fandí knihám.

Za jejím zrodem stojí Michal Juhás, slovenský IT konzultant, a jeho touha sdílet zážitky z přečtených knih s přáteli. Pro tento účel vytvořil sociální síť, která umožňuje nejen detailní evidenci přečtených knih, ale také komunikaci mezi uživateli, psaní recenzí a nákup knih na základě přesných doporučení.

BookFan je v provozu od začátku roku a dnes má v Čechách a na Slovensku přes 21,000 uživatelů. V květnu zvítězil v kategorii Potenciál na soutěži Nápad roku 2011 a v září byl vyhlášen druhým nejlepším webovým startupem za rok 2011 na pražském WebExpo Startup Show.

V létě do projektu vstoupila čtveřice českých investorů s cílem financovat expanzi BookFanu do okolních zemí a budovat další tématicky laděné sociální sítě.

zdroj článku: http://www.bookfan.eu/blog/tiskove-zpravy-bookfanu/202-nejctenejsi-knihy-leta

———————————————————————————————————————

Čtení je nejlepší učení. Sledovat myšlenky velkého člověka – to je ta nejzajímavější věda.
-Alexandr Sergejevič Puškin

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
1,300 prečítaní

Žiaden komentár k “Nejčtenější knihy léta”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>