Nejoblíbenější knihy na BookFanu

Harry Potter nebo upíří romány Stephanie Meyerové? Přijde na to, odkud jste. V Čechách je nejoblíbenější Harry Potter, zatímco mladí Slováci preferují knihy Stephanie Meyerové a thrillery Dana Browna.

Vyplývá to ze srovnání čtenářských preferencí českých a slovenských uživatelů knižní sociální sítě BookFan ve věku do 30 let (reprezentativní vzorek cca 5.600 lidí).

Mezi českými uživateli je nejčtenější knihou Harry Potter a princ dvojí krve (v osobní knihovně ho má 1,067 uživatelů). Následuje dalších šest dílů Harryho Pottera.

U slovenských uživatelů je na prvním místě Da Vinciho kód od Dana Browna (v osobní knihovně ho má 465 uživatelů). Harry Potter a Fénixův řád je druhý, ale hned po něm následují Soumrak, Nov, Zatmění a Úsvit od Stephanie Meyerové.

Překvapením je, že jak v Čechách, tak na Slovensku se v první desítce umístil Antoine de Saint Exupéryho Malý princ a že je v obou zemích zhruba stejně oblíbený. V Čechách je na osmém místě a na Slovensku dokonce na sedmém.

Co do žánru, v Čechách vede fantasy, na Slovensku fantasy v kombinaci s thrillery.

Z autorů je v Čechách nejoblíbenější Joanne K. Rowlingová, následují J.R.R. Tolkien, Dan Brown, Stephenie Meyerová a Antoine de Saint Exupéry. I u slovenských uživatelů je nejpopulárnější Joanne K. Rowlingová. Za ní jsou Stephanie Meyerová, Dan Brown, Paulo Coelho a J.R.R. Tolkein.


Informace o BookFanu

Bookfan je mezinárodní sociální síť, která fandí knihám.

Za jejím zrodem stojí Michal Juhás, slovenský IT konzultant, a jeho touha sdílet zážitky z přečtených knih s přáteli. Pro tento účel vytvořil sociální síť, která umožňuje nejen detailní evidenci přečtených knih, ale také komunikaci mezi uživateli, psaní recenzí a nákup knih na základě přesných doporučení.

BookFan je v provozu od začátku roku a dnes má v Čechách a na Slovensku přes 21,000 uživatelů. V květnu zvítězil v kategorii Potenciál na soutěži Nápad roku 2011 a v září byl vyhlášen druhým nejlepším webovým startupem za rok 2011 na pražském WebExpo Startup Show.

V létě do projektu vstoupila čtveřice českých investorů s cílem financovat expanzi BookFanu do okolních zemí a budovat další tématicky laděné sociální sítě.

zdroj článku: http://www.bookfan.eu/blog/tiskove-zpravy-bookfanu/205-nejoblibenejsi-knihy-na-bookfanu

—————————————————————————————————————————–

“Čtení je cesta k umění.”
-polské přísloví

Ak sa vám článok páčil, prosím zahlasujte za neho:
 
pošli na vybrali.sme.sk
1,403 prečítaní

Žiaden komentár k “Nejoblíbenější knihy na BookFanu”

Pridať komentár

Meno:
Email:
Stránka:
Komentár:
XHTML: Povolené XHTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>